SON DAKİKA

Güncel

Uygun Fiyat ve Hızlı Teslimat ile Katalog Basımı Artık Çok Kolay!

Bir ürünün tanıtımında, pazarlanmasında, bir fikrin sunulmasında ve temellendirilmesinde, bir müessesenin veya ürünün reklamının yapılmasında pek çok araç kullanılır.

27 Aralık 2022 15:49
Uygun Fiyat ve Hızlı Teslimat ile Katalog Basımı Artık Çok Kolay!

Katalog Basımı

Şirketler için tanıtım ve reklam araçları oldukça mühim şekilde karşımıza çıkar. Tanıtım ürünlerinin başında katalog adı verilen ürünler gelir. Katalog adı verilen tanıtım ürünleri yaşam içerisinde sık sık kullanılmaktadır. Kataloglar genel olarak açılır ve kapanır yaylı sisteme benzeyen yapıda bulunur. Ayrıca kitaba benzer şekilde de rastlamak mümkün olacaktır. Katalogların amacı ürün satışı yapan firmaların ürünlerini kolay şekilde gösterebilmesi ve tanıtmasıdır. Ürün gruplarının modelleri, renkleri, çeşitleri ve fiyatlarının olduğu kitapçık demek pekte yanlış olmaz. Örnek verecek olursak mobilya satışı yapan bir mağazayı ele alalım. 

Bu mağazanın sattığı masa, berjer, dolap, şifonyer, televizyon ünitesi, banyo dolapları gibi ürünleri müşteriler mağazadan seçer. Mağazaya giden müşteriler bütün modelleri ve ürün çeşitlerini mağaza içerisinde göremez. Bu durum olanaksız olacağı için devreye katalog adı verilen tanıtım ürünleri girer. Mağaza içerisinde bulunan müşteri isteği renk çeşitlerine ve modellerine hakim olur. Kataloglar içerisinde görülen ürünler tercih edilerek seçim yapılır. Aynı şekilde elektronik ürün alırken veya tekstil alışverişinde de kataloglardan model seçimi yaparak sipariş veririz. Kataloglar ürün satışı yapan her şirket için modellerin ve ürünlerin farklı hallerini tanıtmak için elzem olan efektif ürünlerdir. 

Otomotiv sektörü, makine, emlak sektörü gibi her oluşumun içerisinde katalog temel gereksinim haline gelmiştir. Kataloglar sadece ürün satışı noktasında kullanıma yaramaz. Aynı zamanda hizmet satışı yapan firmalar içinde önemli kurumsallık belirtisidir. Kataloglar sayesinde verilen hizmetin ayrıntılı veya detaylı şekilde açıklanması mümkündür. Hizmet karşılığı gelir elde eden firmaların kataloglarında ise hizmetlerin lanse ediliş şekline özen göstermek gerekir. Kurumumuz Magna Basım sizlere katalog basımı haricinde tasarımı noktasında da kaliteli şekilde hizmet sunar. Firmamız 30 yıldan fazla süren tecrübesi ile matbaacılık ve baskı sektöründe varlığını sürdüren köklü şirketlerden biridir.

Şirketlerin içerisinde veya dışarısında kurumsallık oluşturan birçok tanıtım malzemesi veya materyali bulunur. Bu ürünler şirketlerin itibar kazanımı ve kurumsallık kazanımı açısından büyük önem teşkil eder. Aynı zamanda çevreden ve insanlardan saygı görmek şirket itibarını yükselten olgulardan biridir. Şirketinizin içerisinde yer alan her türlü içeriği kaliteli şekilde lanse edebilmeniz açısından kataloglar büyük öneme sahip araçlardır.

Katalog Basımında Dikkat Edilmesi Gerekenler

   Görsel hafızanın ve estetik görünümün katalog basımı işlemlerinde önemi yadsınamaz seviyede bulunur. Kataloglar estetik görünen ve müşterilere albeni sunan araçlardır. Kalitesiz ve özensiz şekilde tasarlanmış kataloglar sizleri veya ürünlerinizi kötü lanse etmenize neden olur. Dışarıdan çizeceğiniz imajın zedelenmemesi için tercih edilen katalog tasarımı üst düzey olmalıdır. Katalog basımı esnasında kağıt kalitesine ve renk seçimlerine de özen göstermek gerekir. Kaliteli şekilde dizayn edilen kataloglar basım işlemi sonucunda daha olumlu geri dönüşler alacaktır. Magna Basım sizlere bu konuda kaliteli tasarımlar yaparak yardımcı olur.

     Katalog basımı sırasında dikkat edilmesi gereken faktörlerden birisi de kullanılan baskı tekniğidir. Matbaacılık alanında onlarca teknik kullanımı mümkündür. Bu nedenle hangi teknik ile katalog basımının yapılacağına karar verilmelidir. Ayrıca katalog baskısı yapılan baskı makinesi veya matbaa makinesi de kaliteli olmalıdır. Bilindiği üzere baskı işlemleri içerisinde teknolojinin ve elektroniğin önemi oldukça fazladır. Bu nedenle kullanılan makinelerin son teknolojiye sahip üst düzey aletler olması gerekmektedir. Kurumumuz bünyesinde yer alan baskı makineleri son teknoloji elektronik ürünler olması nedeniyle katalog basımı esnasında ortaya çıkan sonuçlar oldukça başarılı olacaktır. Makine kalitesinin haricinde firmamız Magna Basımın sektörde fazla deneyimli olması da siz müşterilerimize sunduğumuz avantajlardan biridir.

Yorumlar

  • Yazılan haber yorumları hiçbir şekilde haberclick.com'un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Web Tasarım